Diller

Bölümde YAZ Stajı (ACİL)

Yaz Döneminde Staj yapacak öğrencilerimizin dikkatine,

Pandemi koşulları nedeniyle Staj yeri bulmakta zorluk çeken öğrencilerimiz için, Üniversitemiz ve Fakültemizin aldığı kararlar doğrultusunda bölümde yaz stajı yapma imkanı tanınmıştır. 

Yaz Stajı 1 veya 2'yi bölümde yapmak isteyen öğrencilerimiz aşağıda linki verilen formu en geç 01.06.2021 tarihi mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi tamamlandıktan sonra Stajların ne şekilde yapılacağı sonrasında duyurulacaktır. 

Önemli NOT:

  • Şu anda 2. sınıfta bulunan ve ilk stajını yapacak öğrenciler sadece Staj 1' için başvuru yapabilir. 
  • Şu anda 3. Sınıf veya sonrası sınıflarda olan öğrenciler Staj 1, Staj 2 veya Staj 1-2 birarada yapmak için başvuru yapabilir. 

Bölüm olarak önceliğimiz öğrencilerimizin kurumlarda staj yaparak bilgi birikimlerini arttırmalarıdır. Bölümde yapılacak stajlar, kurumlarda yapılan stajlar kadar verimli olmamaktadır. Öğrencilerimizin bu bilinçle başvuru yapmaları faydalarına olacaktır. 

Ayrıca 2. Sınıf olup ilk staj için başvuracak öğrenciler 3. Sınıf yaz döneminde iki stajı birarada yapabilirler. Bu nedenle bölümde staj yaptırılabilecek öğrenci sayısı kısıtlıdır ve öncelik olarak 3. Sınıf veya sonrası öğrenciler değerlendirilecektir.  Başvuru sırasında öğrencilerimizin bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Belirtilen başvuru süresi bitiminde bölümde staja kabul edilen öğrenciler bölüm web sayfasında duyurulacaktır. 

Staj Başvuru Linki

https://forms.gle/AL7gVBFNTA6oGRMu5

Türkçe